Stanice Saint-Tropez
Četník Cruchot by měl určitě radost - jedno z prvních míst, kam zamíří návštěvníci Saint-Tropez je totiž populární četnická stanice (Gendarmerie Nationale). Hlášky typu "Sem se mi dívejte" jsou zkrátka stále aktuální a člověk, který má jenom trošku představivosti si docela dobře umí představit, že se z té dvoupatrové budovy, která až do roku 2003 opravdu fungovala jako četnická stanice, vynoří nezapomenutelný Louis de Funès.
Co se týká zájmu turistů, možná, že v tomto případě četnická stanice maličko vede před Brigitte Bardotovou, která Saint-Tropez proslavila filmem "A bůh stvořil ženu" (natáčel se v roce 1956). A možná, až na takovém třetím místě, by se umístila obhlídka milionářských rezidencí či jachet. To je ovšem jenom soukromý odhad, který vznikl na základě pozorování dění v tomhle milém a temperamentním jihofrancouzském letovisku.
Jisté je, že městečko Saint-Tropez vždycky lákalo nejrůznější osobnosti - od r. 1892 tady například tvořil malíř Paul Signac a také Henri Matisse, Georges Braques a další umělci. Kdo se zajímá o výtvarné umění, nepochybně na prvním místě navštíví Musée L´Annonciade.
K magnetům, které spolehlivě přitahují pozornost návštěvníků, patří také proslulá kavárna Café Senéquier, kde v červených křesílkách sedávali takoví velikáni jako třeba Jean Paul Sartre. My jsme těm červeným křesílkům samozřejmě také neodolali. Žádné filozofické úvahy jsme sice nevedli, nicméně při sledování zdejšího tepu života, který je z restaurace doslova na dosah člověk pochopí, proč se Saint-Tropez stalo tak oblíbeným cílem celebrit i méně slavných turistů. Saint-Tropez je totiž originální svou atmosférou, barvami i šancí prožít si aspoň malinký kousek léta s hvězdným leskem.
A mimochodem - s četníkem Cruchotem (přesněji řečeno s jeho uniformou) se můžete v prostorách Gendarmerie National setkat. V roce 2016 tady bylo otevřeno muzeum, které je věnováno nejenom slavné četnické sérii, ale i dalším filmům, které se v Saint-Tropez natáčely (třeba v roce 1969 "Bazén").